Dodatkowe opcje GPS

Nawigacje samochodowe to nie tylko urządzenia służące do wyszukiwania najlepszej drogi dotarcia do określonego miejsca. Urządzenia te coraz częściej umożliwiają nam oglądanie filmów video, przeglądanie zdjęć, czy też słuchanie muzyki. Dotykowy ekran, czasami o naprawdę sporej przekątnej umożliwia łatwą obsługą wszystkich dostępnych funkcji.

Nawigacje samochodowe posiadają procesory, których jeszcze kilkanaście lat temu nie powstydziłyby się najlepsze komputery stacjonarne. Slot kart microSD pozwala na łatwe zwiększenie ilości pamięci. Więcej miejsca pozwala nam na instalowanie dodatkowych aplikacji oraz przechowywanie innych plików takich jak zdjęcia, filmy czy muzyka. Jeśli urządzenie posiada Windowsa CE, umożliwia to zainstalowanie dodatkowych aplikacji takich np. jak proste gry, czy też arkusz kalkulacyjny. Dotykowy ekran sprawia, że bez większych problemów jesteśmy w stanie korzystać z różnego rodzaju aplikacji.

Nawet jeśli kierowca dobrze zna drogę i nie potrzebuje pomocy w postaci nawigacji samochodowej, urządzenie to może w dużym stopniu uprzyjemnić podróż pasażerom. Takie wykorzystanie nawigacji jest bardzo przydatne gdy podróżujemy z dziećmi, które bardzo szybko nudzą się podróżą i mogą przeszkadzać kierowcy w prowadzeniu pojazdu. Oglądanie filmów, gry, czy słuchanie muzyki może zając je na dobre kila godzin, pozwalając kierowcy w pełni skupić się na drodze.