GPS – najpopularniejsi producenci

Jeszcze kilka lat temu nawigacje GPS nie były tak popularne w Polsce jak ma to miejsce dziś. W sklepach były dostępne tylko pojedyncze modele, które swoją ceną skutecznie odstraszały potencjalnych klientów. Dziś urządzenia tego typu są powszechnie używane przez kierowców. Na sklepowych półkach znajdziemy produkty różnych producentów, w różnej klasie cenowej. Urządzenia takie w zależności od parametrów i wgranych map mogą kosztować od 200zł do nawet kilku tysięcy złotych.

Najpopularniejszymi producentami nawigacji są firmy Mio, Garmin, TomTom, Manta oraz Lark. Popularność tych firm wynika głównie z dobrze dostosowanej oferty. Firmy te mają w sprzedaży niedrogie, a zarazem dobre urządzenia, które cieszą się największą popularnością wśród klientów.

W supermarketach jak i w sprzedaży internetowej możemy się natknąć na urządzenia bez żadnej nazwy producenta. Są to najczęściej produkty o bardzo konkurencyjnej cenie, należy jednak zwrócić uwagę, że jest to najprawdopodobniej towar sprowadzany z Chin  którego jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Decydując się na zakup lepiej wybrać niższy model znanej firmy, który będzie nam służył przez wiele lat, niż tańszy lub posiadający więcej opcji produkt nieznanej firmy, na którego funkcjonowanie nie da nam nikt żadnej gwarancji.