Mapy do GPS

Oprócz samego urządzenia jakim jest nawigacja GPS, bardzo istotne są również wgrane mapy. Bez odpowiedniego oprogramowania nawigacja staje się niemalże bezużyteczna dla kierowcy. Nawigacje dostępne w polskich sklepach zazwyczaj posiadają wyłącznie mapę Polski. Jest oczywiście możliwość dokupienia oddzielnie map innych krajów. Możemy również poszukać urządzenia które fabrycznie ma wgrane mapy krajów Europu. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż nawigacje posiadające większą ilość map są droższe od tych wyposażonych wyłącznie w mapę Polski.

Nawigacje bardzo często posiadają mapy stworzone przez producentów urządzenia. Przykładem takiego rozwiązania są na przykład produkty firmy Mio, które dysponują mapą MioMaP.

Najbardziej cenioną mapą, z której korzysta większość kierowców w Polsce jest AutoMapa.  Popularność tego oprogramowania wynika z dużej dokładności map. Mapy te posiadają numery domów, nie tylko nazwy ulic jak to mam miejsce w niektórych produktach. Częste aktualizacje map sprawiają, iż możemy być stale na bieżąco. Ponadto łatwa obsługa sprawia, iż nikt nie będzie miał problemów z wyznaczeniem trasy.

AutoMapa nie oferuje nam tylko mapy naszego kraju, ale również innych krajów europejskich. Oznacza to, że jeśli będziemy chcieli wybrać się na większą wycieczkę, poza granice naszego kraju wystarczy dokupienie odpowiednich map. Mie musimy wtedy zapoznawać się z nowym oprogramowanie, możemy bowiem podróżować z dobrze znaną nam z wcześniejszych podróży po Polsce mapą.