Wielkość nawigacji GPS

Podstawowym parametrem w wyborze nawigacji samochodowej jest wielkość przekątnej ekranu. Czym większy ekran tym większy fragment mapy możemy zobaczyć. Ponadto duży wyświetlacz będzie bardziej przejrzysty, co ułatwia korzystanie z nawigacji.  Nowe modele nawigacji najczęściej umożliwiają również odtwarzanie filmów czy też przeglądanie zdjęć. Jeśli mamy zamiar korzystać z tych dodatkowych opcji duży ekran znacznie zwiększy komfort na przykład podczas oglądania filmów.

Wielkość przekątnej ekranu nawigacji samochodowej waha się w przedziale od 3,5 do nawet 8 cali. Należy się liczyć jednak iż te urządzenia wyposażone w duży dotykowy wyświetlacz są znacznie droższe. Standardowa wielkość wyświetlacza to 3,5 bądź 4,3 cala. To właśnie takie nawigację są najczęściej sprzedawane.

Większy wyświetlacz nie zawsze oznacza jednak same zalety. Jak wiemy, decydując się na większą nawigację musimy się liczyć ze znacznym wzrostem ceny. Drugą rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę to, iż nawigacja jest najczęściej montowana na przedniej szybie samochodu za pomocą specjalnego uchwytu. Takie umiejscowienie urządzenia sprawia, iż może ono nas rozpraszać i ograniczać widoczność w czasie jazdy. Wraz ze wzrostem nawigacji, ograniczenie widoczności również jest wzrasta. Nie każdemu jednak nawigacja przytwierdzona do szyby przeszkadza, dlatego też wielkość urządzenia należy rozpatrywać biorąc pod uwagę własne preferencje.